DİSK/Enerji-Sen, iş cinayetinde hayatını kaybeden çalışma arkadaşları İbrahim Zengin için BEDAŞ önünde eylemdeydi: “Enerji işçilerini ne sarı sendikaların inisiyatifine ne de patronların iki dudağı arasına bırakmayacağız!”

DİSK/Enerji-Sen, iş cinayetinde hayatını kaybeden çalışma arkadaşları İbrahim Zengin için BEDAŞ önünde eylemdeydi.

DİSK/Enerji-Sen hem İbrahim Zengin’i anmak hem de iş cinayetlerini protesto etmek için BEDAŞ’ın Talimhane’deki binası önünde bir basın açıklaması yaptı.

Enerji-Sen Genel Başkanı Süleyman Keskin, yaptığı konuşmada başta İbrahim Zengin’in ailesi, BEDAŞ işçileri ve tüm enerji işçilerine baş sağlığı diledi. Süleyman Keskin, İbrahim Zengin’i aramızdan alanın taşeron düzeni olduğunu ve daha önce BEDAŞ’ta taşeron olamayacağı yönünde mahkeme kararları olmasına bunun uygulanmasından kaynaklı BEDAŞ yönetiminin suçlu olduğunu vurguladı.

İbrahim Zengin’in daha önce Enerji-Sen sendikası aracılığıyla açtığı hak arama davalarının sürdüğünü vurgulayan Keskin “Enerji işçilerini ne sarı sendikaların inisiyatifine ne de patronların iki dudağı arasına bırakmayacağız!” diyerek konuşmasını sonlandırdı

BEDAŞ’ın taşeronu HİPAR isimli şirkete bağlı çalışan İbrahim Zengin, trafoda çalıştığı sırada elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti. Daha önce DİSK/Enerji-Sen üyesi olan Zengin, taşeronlaştırma yoluyla sendikasız bırakıldı.