BEDAŞ işçileri bugün (7 Haziran) toplu olarak sendikamız DİSK/Enerji-Sen’e geçmek için DİSK Genel Merkezi önünde toplandı. İşçiler açıklama öncesi DİSK önünde halaylar çekti. Genel Başkanımız Süleyman Keskin, DİSK binası önünde yaptığı konuşmada iş cinayetlerinde yaşamını yitiren işçileri anarak söze başladı. Keskin, “BEDAŞ’ta Enerji-Sen’in bayrağını enerji işçileriyle beraber en yukarıya dikeceğiz demiştik, hepinize teşekkür ediyoruz” dedi. DİSK/Enerji-Sen’e üye olan enerji işçileri “Bundan sonraki umudumuz DİSK’le beraber yürüyerek daha iyi günlere, daha iyi çalışma ve maaş şartlarına sahip olmaya çalışıyoruz. Yolumuzun doğru olduğuna inanıyoruz, sonuna kadar bu yolda ilerlemeyi düşünüyoruz” dedi. İşçiler ellerinde “Enerji işçileri insanca yaşam, güvenceli iş için örgütleniyor” yazılı pankartla “Direne direne kazanacağız”, “İnadına sendika, inadına DİSK” sloganları attı
.

BEDAŞ işçileri, sefalet ücretinin dayatıldığı toplu sözleşmenin ardından sarı sendikalara mahkum olmadığını tartışarak DİSK/Enerji-Sen’e geçme kararı almıştı. BEDAŞ işçileri bugün (7 Haziran) toplu olarak DİSK/Enerji-Sen’e geçmek için DİSK Genel Merkezi önünde toplandı.

DİSK binasına “Enerji işçileri insanca yaşam, güvenceli iş için örgütleniyor” yazılı pankart asıldı.

“İşçi sınıfının evine, DİSK’e gelen enerji işçilerine selam olsun”

DİSK binası önünde yapılan konuşmada “İşçi sınıfının evine gelen, enerji işçilerinin evine gelen, DİSK’e gelen enerji işçilerine selam olsun. Hoş geldiniz. Şehirlerimizi, yaşamlarımızı aydınlatan enerji işçileri bugün burada sarı sendikacılığa karşı haklarını savunmak için bir araya geldi” denildi.

“BEDAŞ’ta Enerji-Sen’in bayrağını en yukarıya dikeceğiz demiştik”

Genel Başkanımız Süleyman Keskin, DİSK binası önünde yaptığı konuşmada iş cinayetlerinde yaşamını yitiren işçileri anarak söze başladı. Keskin, “BEDAŞ’ta Enerji-Sen’in bayrağını enerji işçileriyle beraber en yukarıya dikeceğiz demiştik, hepinize teşekkür ediyoruz” dedi.

“Beraber mücadele verip hep birlikte kurtulacağız”

Konfederasyonumuz DİSK’in Genel Sekreteri Adnan Serdaroğlu da DİSK binası önünde işçilere seslenerek “Artık yumruk olma zamanıdır. Taşerondaki çalışmayı arar hale geldi işçiler. Beraber mücadele verip hep birlikte kurtulacağız” dedi.

DİSK/Enerji-Sen’e üye olan enerji işçilerine sloganlar, alkışlar eşliğinde rozetler takıldı. DİSK binası önünde “Direne direne kazanacağız”, “İnadına sendika, inadına DİSK” sloganları atıldı.